מי שעוקב אחרי אתרי כלכלה באינטרנט, מוספים בעיתונות הכתובה או תוכניות טלוויזיה שעוסקות בתחום באופן ספציפי, שמע בוודאי לא פעם את המושג מטבעות דיגיטליים ובפרט שמע על קריפטו. אין זה מפתיע, שכן מדובר באחד הענפים הפופולאריים והמתפתחים ביותר בכלכלה הגלובלית.

מטבעות דיגיטליים הן מטבעות אשר פעילותם נעשית באינטרנט, במסחר בין סוחרים שונים, דרך זירות מסחר ואתרי אינטרנט שונים. הערך של המטבע נקבע על ידי הסוחרים והוא איננו נשלט על ידי גורם מדינתי או על ידי בנקים מרכזיים. זו הסיבה שמטבעות דיגיטליים נחשבים למטבעות מבוזרים שאין יד מכוונת ששולטת בערך שלהם.

קריפטו הוא דוגמא למטבע דיגיטלי מאוד פופולארי. מדובר במטבע שנסחר על ידי סוחרים רבים בעולם, באמצעות ארנק דיגיטלי אשר כל אחד יכול לפתוח ולהשתמש בו באמצעות קוד מוצפנים ואמצעי אבטחה אחרים. המסחר בקריפטו נעשה, כאמור, על ידי סוחרים שמתמחים במטבעות דיגיטליים ובכלל סוחרים המתעניינים בתחום. דרך המסחר ביניהם הם מחליטים מה ערך המטבע.

איך קריפטו יכול להשפיע עלינו?

על פניו, רק מי שסוחר במטבע קריפטו יכול להיות מושפע מהערך שלו, זאת בשונה ממטבעות רגילים אשר המסחר בהם וההתנהלות סביבם, בעיקר של ממשלות ובנקים מרכזיים, יכולים להשפיע על כל אחד מאיתנו, גם אם אנחנו לא סוחרים במטבע.

אך גם המסחר בקריפטו יכול להשפיע עלינו, אף על פי שאנחנו לא סוחרים במטבע. ראשית, היום יותר ויותר גורמים משתמשים במטבע, במקומות מסוימים אפילו משלמים לעובדים שכר במטבע זה. ברגע שממרים אותו לדולר או למטבע אחר, הרי שהמסחר יכול להשפיע גם על מי שאיננו סוחר בקריפטו.

מעבר לכך, אם נרצה בעתיד להיכנס ולסחור במטבע, אזי שבהחלט המסחר היום יכול להשפיע עלינו מאחר והערך נקבע על פי היצע וביקוש אצל סוחרים. לכן סביר להניח שאם ניכנס בשלב מאוחר יותר, הערך של המטבע יהיה גבוה יותר.

איך קשורות לכך חברות אשראי?

מאחר והמסחר והשימוש בקריפטו הוא מאוד פופולארי, חברות אשראי החלו אף הן להשתלב בתחום. למשל, אנחנו יכולים להזמין כרטיס אשראי אשר מאפשר לנו באמצעות כל רכישה שאנחנו מבצעים בכרטיס להמיר אותם לקריפטו או לקבל מטבע קריפטו לארנק דיגיטלי על פי המרה מסוימת בהתאם לערך העסקה שביצענו.

צריך לומר, הרבה מאוד גורמים כלכליים ואחרים מבינים שמטבעות דיגיטליים הם העתיד ולכן מעוניינים להשתלב בתחום בדרכים שונות. כאמור, אחת הדרכים היא באמצעות כרטיסי אשראי. כפי שאנחנו יכולים לקבל הנחות והטבות לפעילויות שונות דרך הכרטיס באופנים מגוונים, כך אנחנו יכולים ליהנות מהטבות שונות הקשורות למטבעות דיגיטליים ובפרט לקריפטו.

כל מי שרוצה להשתלב בתחום ולסחור במטבע, כל מה שהוא צריך לעשות זה להזמין כרטיס אשראי שמתייחס למטבע, ולהתחיל לסחור בו בעזרת המידע והכלים שעומדים לרשותו.