אם הגעתם לכאן כנראה שנתקלתם בעובש וטחב באחד מרהיטי הבית או המשרד שלכם. זה עלול להיות מתסכל ולא נעים לראות עובש על הספה או המזרן שלכם, מעבר לפן הבריאותי בכך שעובש הינו מרכיב מזהם ולא בריא, העובש גם יכול לגרום לכתם מחריד על גבי הספה או המזרון שלכם.

העובש עלול להיות ערמומי במיוחד ולהתפשט במהירות. חלקיקי עובש נמצאים באוויר כל הזמן, אך הם נדבקים ומפשטים באזורים מרובי לחות וחמים. כאשר שמתם לב שיש באחד מרהיטי הבית עובש וטחב זה עשוי להיות לא נעים ולהתפשט במהירות, מה שלא תמיד תצליחו לגלות בזמן אם מדובר על עובש על המזרן שבדרך כלל מכוסה בסדין, או על גב הספה שצמוד לקיר. במאמר הבא נביא לכם מדריך מקיף להסרת עובש מספות ומזרונים בעזרת חומץ ומספר מרכיבים נוספים שיעזרו לכם להיפטר ולהרוג את בקטריות העובד לתמיד, כי כמו שכבר אתם יודעים, לעובש יש נטייה לחזור אם לא מסירים אותו ואת הבקטריות כמו שצריך ולחלוטין.

החדשות הטובות הן שאפשר בהחלט להסיר עובש ממזרן וספות בד, למרות שזה כרוך בעבודה מסוימת, ניתן את העובש אחת ולתמיד, המדריך המלאה להסרת עובש מספות, בדים ומזרונים. המידע בחסות חברת נקי מחדש – המומחים להסרת כתמים וניקוי ספות ומזרונים.

 

 

הסרת עובש מספות ומזרונים עם חומץ

חומץ הוא מוצר טבעי ואקולוגי שיכול לשמש כחומר להסרת עובש מספות ומזרונים הנה מדריך פשוט להסרת עובש בעזרת חומץ.

  1. התחילו בשאיבת אבק והעובש החיצוני בעזרת שואב אבק.
  2. להכנת חומר להסרת עובש יש להכין תרכובת של חצי כוס חומץ, כף סבון כלים וחצי כוס מים ולערבב היטב בתוך מרסס ידני.
  3. רססו את החומר להסרת עובש על גבי האזורים בהם קיים עובש וטחב, יש להמתין 10 דקות לפירוק העובש ומיד לאחר מכן לשפשף בעדינות את החומר והעובש בעזרת מטלית לחה או מברשת רכה.
  4. לאחר שהעובש הוסר, יש לשטוף היטב את האזור בעזרת מטלית נקייה ולחה. חשוב לוודא שאין שאריות חומרי ניקיון על הספה או המזרן, לכן יש לשטוף את האזור היטב מספר פעמים.
  5. לסיום השאירו את הספה או המזרן לייבוש עד לייבוש מלא, ורק לאחר מכן תוכלו לחזור ולהשתמש בהם.

שיטה נוספת להסרת עובש בעזרת חומץ וסודה לשתייה

ייתכן שבעזרת חומץ וסבון כלים לא תוכלו להסיר את העובש במלואו בצורה נכונה, אל תדאה, תוכלו לבצע ניקוי ספות בד מעובש בעזרת שיטה נוספת, הלא היא ניקוי עובש בעזרת חומץ וסודה לשתייה.

סודה לשתייה וחומץ יוצר אינטראקציה מעניינת, למעשה השילוב של שניהם נותן bost חזק לחומר הניקיון, כך שבעצמם הוא מכפיל את היעילות של החומרים ויוצר חומר מקצועי להסרת עובש.

פעולת הניקיון היא ממש כמו במדריך הקודם, הכניסו לתוך מרסס חצי כוס חומץ, כף וחצי סודה לשתייה וכוס מים וערבבו היטב. רססו את החומר על גבי האזור אותו תרצו לנקות, המתינו 10 דקות, שפשפו בעדינות בעזרת מברשת או מטלית נקייה. לסיום הניקוי חושב לשטוף את האזור היטב, לקחו מטלית נקייה ועברו את האזור מספר פעמים עד לשטיפה מקסימלית. סיכויי ההצלחה של שיטה זו גבוהים במיוחד, אך הם גם מוגבלים, מעבר לכך תוכלו להיעזר בחברה מקצועית להסרת עובש מבדים ומזרנים, כך שתוכלו לחסוך כסף בקניית ספה או מזרון חדש.